Sesje przychodzące Inteligo:

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11:30 I sesja ELIXIR Inteligo
15:10 II sesja ELIXIR Inteligo
17:30 III sesja ELIXIR Inteligo

Sesje wychodzące Inteligo:

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

06:00 I sesja ELIXIR Inteligo
11:45 II sesja ELIXIR Inteligo
14:30 III sesja ELIXIR Inteligo

Źródło – strona Inteligo Bank:

https://inteligo.pl/aktualnosci/komunikaty/nowe-godziny-realizacji-przelewow-elixir/

W maju 2001 roku na polskim rynku pojawił się Bank Inteligo, który skutecznie odpowiedział na potrzeby internautów związane z bankowością i w rok zdobył ponad 100 tyś. klientów. Bank ten oferował nowoczesne rozwiązania takie jak: zdalny system obsługi konta zarówno przez internet jak i przez telefon, czy powiadomienia SMS, a także zupełnie innowacyjny system przelewów przy użyciu poczty elektronicznej. Od 2002r. bank ten stał się częścią PKO Banku Polskiego, gdzie zostało mu powierzone zadanie rozwijania bankowości elektronicznej w PKO Banku Polskim. Jednocześnie utworzono tutaj specjalistyczną jednostkę organizacyjną banku – Centrum Obsługi Inteligo.

Inteligo – lider innowacyjności

Inteligo jako pierwsze na polskim rynku uruchomiło usługę płatności za transakcje internetowe – Płacę z Inteligo. Dzięki tej usłudze wszelkie zakupy w internecie stały się szybkie, łatwe i przyjemne. Rok 2003 przyniósł kolejne rewolucje w bankowości, w tym czasie wprowadzono do oferty konta zdalną obsługę debetu. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii informatycznych klient bez wychodzenia z domu mógł złożyć wniosek o uruchomienie debetu na jego koncie, i już po kilku sekundach – po pozytywnej weryfikacji –  otrzymać środki na swoje konto. Przelewy przychodzące, przelewy wychodzące, a także inne transakcje były od zawsze bardzo sprawnie przeprowadzane i zabezpieczane, co przełożyło się na liczne nagrody otrzymane przez bank. Bank kilkukrotnie otrzymał nagrodę “Przyjazny Bank Newsweeka”, a w 2010 roku Inteligo zostało uznane za najbardziej nowatorski bank wyznaczający trend technologiczny w bankowości mobilnej dla całego rynku. Dodatkowo Inteligo nie ograniczał się tylko i wyłącznie do działalności bankowej, w tamtym czasie wprowadzIł możliwość korzystania z Otwartego Funduszu Emerytalnego, zakup Obligacji Skarbu Państwa, czy nawet dostęp do Rachunku Maklerskiego. Również rok 2014 był ważny dla Inteligo, ponieważ otrzymał on wtedy dwie nagrody za innowacje dla bankowości oraz rozwój technologi mobilnych.

Co oferuje Inteligo?

Inteligo zostało stworzone z myślą o wszystkich klientach, którzy chcą mieć stały dostęp do konta przez internet i telefon komórkowy. W Inteligo znajdziemy prostą i przyjazną użytkownikowi obsługę strony internetowej i aplikacji mobilnej, a wszystkie sesje przeprowadzane są z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Poprzez konto Inteligo mamy dostęp do wielu usług dodatkowych takich jak: lokaty, ubezpieczenia, kredyt odnawialny, doładowania telefonów komórkowych, a nawet fundusze inwestycyjne, rachunek maklerski, czy Obligacje Skarbowe. Wszystko to sprawia, że mamy wiele możliwości inwestowania i zarządzania naszymi pieniędzmi, a to wszystko 24 godziny na dobę. Dla rodzin na pewno istotna będzie informacja, że za pośrednictwem konta mogą złożyć wniosek w programie rządowym Rodzina 500+, a także Dobry Start. Zaletą Inteligo jest również fakt, że prowadzenie indywidualnego konta, jest całkowicie darmowe, w tym również przelewy wewnętrzne i międzybankowe. Darmowe jest również utrzymanie karty debetowej, a także wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego i Santander Bank Polska.

Jak działa Inteligo?

W Inteligo wszystkie przelewy wewnętrzne realizowane są natychmiastowo, przez 24 godziny na dobę, nie zależnie od dnia tygodnia. Natomiast sesje elixir, a więc wszystkie rozliczenia międzybankowe, są realizowane tylko w dni robocze w określonych godzinach dnia i jest to zależne od Narodowego Banku Polskiego. Sesje przychodzące realizowane są w godzinach: 11:30, 15:10, 17:30. Nieco wcześniej realizowane są sesje wychodzące. Dokładne godziny to: 8:00, 11:45, 14:30. Minimalny czas rozliczenia przelewu międzybankowego wynosi 2 godziny. Na uwagę również zasługuje sposób potwierdzania przelewów. Są one potwierdzane jednorazowym kodem, sami możemy zdecydować, czy chcemy używać kodów z karty kodów, tokena, czy może chcemy je otrzymywać poprzez SMS. Na rynku polskiej bankowości elektronicznej Inteligo od początku było liderem, a do tej pory pozostaje w ścisłej czołówce w tej branży.

Oceń naszą wiedzę: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...