Sesje przychodzące ING Bank:

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11:00 I sesja ELIXIR ING
15:00 II sesja ELIXIR ING
17:30 III sesja ELIXIR ING

Sesje wychodzące ING Bank:

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

08:10 I sesja ELIXIR ING
11:30 II sesja ELIXIR ING
14:30 III sesja ELIXIR ING

Źródło – strona ING Bank Śląski:

https://www.ingbank.pl/indywidualni/bankowosc-internetowa/przelewy/sesje-rozliczeniowe

Historia ING Banku Śląskiego

Większość banków w Polsce zaczynało swoją działalność na początkach lat dziewięćdziesiątych. Jednym z tych, który miał swoje początki w roku 1988, jest ING Bank Śląski SA. Został on wyodrębniony z Narodowego Banku Polskiego. Przekształcenie go w spółkę akcyjną nastąpiło w 1991 roku, a już dwa lata później – czyli w bardzo krótkim czasie, akcje znalazły się na Giełdzie Papierów Wartościowych. Od tego momentu akcje banku zaczęły być wykupywane przez grupę ING. Ta holenderska grupa stała się też większościowym udziałowcem. Pod pełną marką ING Bank Śląski zaistniał w 2001 roku.

Udziałowcami banku jest ING Bank N.V – 75%. Pozostała część akcji należy do inwestorów giełdowych a także do Otwartego Funduszu Emerytalnego Aviva.

Oferta Banku ING

ING Bank Śląski kwalifikowany jest jako twa. bank uniwersalny. Świadczy bowiem kompleksowe usługi finansowe dla instytucji, firma a także i klientów indywidualnych.

W ofercie banku znajdują się konta osobiste, rachunki oszczędnościowe, lokaty, fundusze inwestycyjne, różnego typu kredyty i pożyczki.

  • Konta osobiste – Bank ING oferuje konta, które przeznaczone są dla osób na różnym etapie życia. Każde z wybranych rodzajów dopasowane jest do indywidualnych potrzeb posiadacza. Znajdują się tu konta dla młodych, czyli dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia. Opłaty przy tym rachunku są minimalne. Są też konta dla dziecka, dla osób, które chcą mieć nieograniczony dostęp do bezpłatnych wypłat z bankomatów, czy chociażby konta walutowe.
  • Kredyty i pożyczki – W ofercie Banku ING znajdują się kredyty i pożyczki, które przeznaczone są na różne cele. Znajdują się tu pożyczki konsolidacyjne, najbardziej popularne pożyczki gotówkowe na dowolny cel, kredyty hipoteczne, limity w koncie, karty kredytowe czy pożyczki hipoteczne.Ze względu na szeroką ofertę, właśnie kredyty i pożyczki ING cieszą się sporym zainteresowaniem.
  • Oszczędności – W ofercie Banku ING znajduje się szeroka oferta produktów przeznaczonych do oszczędzania środków. Podzielić je możemy ze względu na regularność wpłat. Znajdują się tu konta oszczędnościowe z różnym przeznaczeniem, lokaty terminowe, a także różnego typu produkty inwestycyjne. ING Bank Śląski posiada w swoje ofercie także wsparcie podczas oszczędzania, które nie dla wszystkich jest proste. Możemy skorzystać ze wsparcia chociażby trenera finansowego.
  • Ubezpieczenia – W ofercie Banku ING dostępne są także wszelkiego rodzaju ubezpieczenia. Znajdują się tu ubezpieczenia kredytów, kart, ale także i ubezpieczenie auta, na życie czy dziecka.

Sesje ING Bank – Godziny księgowania ING

W każdym Banku wysyłanie i otrzymanie przelewu uzależnione jest przede wszystkim od sesji przychodzących i wychodzących. Sesje przychodzące ING uzależnione są od sposoby w jakim przelew został przesłany.  Te przesyłane przez najbardziej popularny ELIXIR podzielone są na aż 4 sesje. Sesje elixir ING, dopasowane są w taki sposób i wykonywane są z taką częstotliwością by były najbardziej dogodne dla Klientów.

W przypadku przelewu zrobionego za pośrednictwem SORBNETU uzależnione jest wszystko od godziny zrobienia przelewu. Wszystko uzależnione jest od tego czy przelew został wykonany do godz. 14:30 czy po tej godzinie. Jeśli został wykonany do godziny 14:30, wtedy przesyłany zostanie w tym samym dniu roboczym. W przypadku zrobienia go po tej godzinie wysłany zostanie po godz. 8 następnego dnia roboczego.

Bank posiada w swojej ofercie także przelewy ekspresowe. Realizowane są one w systemie Express ELIXIR. Przelewy przychodzące ING, w takiej sytuacji realizowane są 24h/7 dni w tygodniu 365 dni w roku. Sesje wychodzące ING, wysyłane są od razu po złożeniu zlecenia. Realizowane są 24h/7 dni w tygodniu przez cały rok. Nawet w dni wolne. Jest to więc opcja na szybki przekaz międzybankowy przekaz środków.

Godziny sesji Banku ING mogą ulec zmianie. Uzależnione są bowiem od prac informatycznych, czy awarii systemu. O wszelkich trudnościach dotyczących sesji wychodzących i przychodzących Klienci Banku informowani są za pośrednictwem bankowości elektronicznej a także przez stronę Banku.

Oceń naszą wiedzę: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...