Sesje przychodzące Getin Bank:

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

10:00 I sesja ELIXIR Getin bank
14:00 II sesja ELIXIR Getin bank
17:00 III sesja ELIXIR Getin bank

Sesje wychodzące Getin Bank:

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

08:15 I sesja ELIXIR Getin bank
12:15 II sesja ELIXIR Getin bank
14:30 III sesja ELIXIR Getin bank

Źródło – strona Getin Bank:

https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/pomoc/konta/w-jakich-godzinach-zostanie-zrealizowany-przelew-w-getin-banku,4.html

Getin Bank jest obecnie jednym z najpopularniejszych placówek bankowych w Polsce, rozpoznawalnym przez większość ludzi po logotypie z zieloną strzałką. Dowiedz się więcej o banku, z którego usług korzysta ponad 2,5 mln ludzi w ponad 500 oddziałach własnych i franczyznowych. Jaka jest historia Getin Bank oraz w jakich godzinach wykonywane są w nim sesje elixir.

Jak powstał Getin Bank SA

Popularny Getin Bank jest tak na prawdę częścią spółki Getin Noble Bank SA, gdzie reprezentuje pion bankowości detalicznej. Getin Noble Bank SA powstał na skutek połączenia w 2010 roku Getin Banku SA z Noble Bankiem SA. Obecnie jest to szósty największy bank w Polsce ze względu na wartość aktywów. Ponadto jest trzynastym największym, bankiem w Polsce ze względu na ilość placówek. Jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a jego kapitał własny jest liczony na ponad 2,5 mld zł.

Getin Bank ma swoje korzenie na Śląsku. Powstał z Górnośląskiego Banku Gospodarczego SA, który istniał od 1990 roku. Pierwsze czynności finansowe wykonał już trzy miesiące później w katowickim oddziale. Jego nazwa została zmieniona na Getin Bank SA dokładnie 24 września 2004 roku. Obecnie prezesem banku jest Artur Klimczak. 

Bank innowacyjny

Getin Bank starał się zostać bankiem innowacyjnym i uniwersalnym. Z tego powodu w 2013 roku ogłosił strategię, którą nazwał Getin UP. Obejmowała ona kilka etapów. Pierwszy polegał na stworzeniu i uruchomieniu systemu bankowości internetowej. Ponadto wprowadzono nowy rachunek osobisty o nazwie GETIN UP, który miał za zadanie łączyć wszystkie funkcjonalności oferowane przez bank, np. przelewy za pomocą Facebooka, SMS lub e-maila. Warto także dodać, że innowacje obejmowały wprowadzenie pierwszej na świecie karty debetowej z wyświetlaczem MasterCard Display Debit PayPas, która miała także ekran ciekłokrystaliczny oraz klawiaturę. 

Do zrealizowanych zmian przez Getin Bank można zaliczyć również wprowadzenie nowoczesnych i funkcjonalnych placówek Getin UP, które są wyposażone w system uwierzytelniania biometrycznego. Jest to nowoczesna technologia, która wykorzystuje unikalne ułożenie naczyń krwionośnych palca. Dzięki temu dane oraz konta klientów banku stały się jeszcze bezpieczniejsze. 

Getin Bank wyciągnął także rękę do studentów polskich uczelni wyższych. W kwietniu 2014 roku na mocy porozumienia z władzami uniwersytetów, akademii, politechnik itp. umożliwił wykorzystanie legitymacji studenckiej jako karty debetowej. Jest to połączenie tradycyjnej funkcji legitymacji studenckiej z kartą umożliwiającą dostęp do konta oraz płatności. 

Sesje Getin Bank – Godziny księgowania Getin Bank

Elixir (Elektroniczna Izba Rozliczeniowa) jest systemem rozliczeniowym, który w odróżnieniu od swojego poprzednika, polega całkowicie na komputerowej transmisji danych. Za pomocą tego systemu banki wysyłają oraz pobierają przelewy. Dzięki zdobyczom techniki możliwe jest wykonanie transakcji w o wiele szybszym tempie niż wcześniej. Elixir funkcjonuje na bazie Krajowej Izby Rozliczeniowej i jest obecnie najpopularniejszym z tego typu systemów. Wyparł swoich poprzedników ze względu na łatwiejszą i szybszą obsługę. 

Getin Bank także pracuje za pomocą sesji elixir. Realizuje on każdego dnia trzy sesje przychodzące i trzy sesje wychodzące. Sesje przychodzące obejmują przelewy, które mają zostać zrealizowane przez kogoś na twoje konto. Podczas sesji wychodzących realizowane są przelewy z twojego konta na rachunek bankowy innej osoby. 

Godziny sesji elixir w Getin Banku: 

Pierwsza sesja

  • Przelewy wychodzące: do godziny 8.15
  • Przelewy przychodzące: po godzinie 10.00

Druga sesja

  • Przelewy wychodzące: do godziny 12.15
  • Przelewy przychodzące: po godzinie 14.00

Trzecia sesja

  • Przelewy wychodzące: do godziny 14.30 
  • Przelewy przychodzące: po godzinie 17.00

Warto pamiętać, że godzina, o której przyjdzie przelew na dany rachunek bankowy nie zależy tylko od czasu sesji w Getin Banku, ale także godzin sesji wychodzących i przychodzących banku, do którego należy drugie konto. Nie zmienia to faktu, że przelew przyjdzie najpóźniej następnego dnia roboczego. 

Oceń naszą wiedzę: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...