Sesje przychodzące DNB Bank Polska:

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11:00 I sesja ELIXIR DNB Bank Polska
15:00 II sesja ELIXIR DNB Bank Polska
17:30 III sesja ELIXIR DNB Bank Polska

Sesje wychodzące DNB Bank Polska:

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

08:00 I sesja ELIXIR DNB Bank Polska
12:00 II sesja ELIXIR DNB Bank Polska
14:30 III sesja ELIXIR DNB Bank Polska

Źródło – strona DNB Bank Polska

https://www.dnb.pl/

Bank DNB NORD czyli DNB Bank Polska S.A.

Bank DNB Bank Polska S.A. / DNB NORD to  instytucja finansowa, świadcząca usługi głównie dla klientów korporacyjnych oraz klientów sektora publicznego. Oferowane usługi mają charakter specjalistyczny. 

Historia banku DNB Bank Polska S.A. / DNB NORD 

Udziałowcem banku jest nordycka instytucja Bank DNB. Struktury DNB to grupa, której działalność rozwinęła się w krajach nadbałtyckich, w tym w Polsce. Banki NORD/LB, które istniały na terenie tych krajów, zostały włączone w struktury DNB.

Od początku swojego działania, instytucja ta skupia się na usługach, takich jak: faktoring, wsparcie dla inwestycji i transakcji biznesowych, rozwiązania międzynarodowe, zarządzanie wierzytelnościami oraz usługi w zakresie kontroli płynności gotówkowej firm. Takie ramy działalności firmy, zostały podtrzymane przez większość okresu jej działania, za wyjątkiem lat: 2007 – 2013. W tym czasie, po fuzji z Bankiem Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, bank świadczył usługi o charakterze uniwersalnym: obsługa klientów indywidualnych w pełnym wymiarze, usługi skierowane do mniejszych działalności gospodarczych, wspólnot mieszkaniowych oraz samorządów i organizacji pozarządowych. W 2013 bank  DNB NORD zrezygnował z funkcji banku uniwersalnego, a działalność z zakresu obsługi klientów indywidualnych przekazał firmie Getin Noble Bank. Tym samym, działalność banku ponownie została skierowana w stronę specjalistycznych usług dla klientów korporacyjnych. 

Sesje NB Bank – Godziny księgowania NB Bank

Bank DNB Bank Polska S.A. / DNB NORD wspiera dużych klientów biznesowych, działających w branżach: usługowych, produkcyjnych (produkcja żywności i opakowań), energetycznych, motoryzacyjnych, a także w zakresie nowych technologii i komunikacji oraz handlu. 
Bank zapewnia ekspercką pomoc, na każdym etapie współpracy. W obrębie oferty banku, znaleźć można bankowość internetową, rachunki bieżące, powiernicze i zastrzeżone i karty płatnicze. Rachunki powiernicze i zastrzeżone to rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo transakcji biznesowych oraz ułatwia zachowanie płynności finansowej firmy. Dodatkowe, typowo specjalistyczne usługi, oferowane przez bank to między innymi wykup nieprzeterminowanych wierzytelności firmowych, wsparcie finansowe w ramach inwestycji i biznesów. 

Dostępne karty płatnicze to: karty debetowe i obciążeniowe. Oferowane są programy lojalnościowe dla klientów banku: rabaty procentowe na usługi z zakresu motoryzacji i mechaniki, zniżki na zakup ekskluzywnych akcesoriów, rabaty na wykup pobytu w hotelach oraz vouchery uprawniające do zniżek w zakresie zakupu sprzętu fotograficznego. 

Bank obsługuje również klientów z sektora publicznego: samorządy, gminy, placówki służby zdrowia, organizacje pozarządowe. W ramach tych usług, bank oferuje również emisję obligacji komunalnych. W każdym większym mieście Polski, znaleźć można oddziały firmy. Obsługa odbywa się na poziomie specjalistycznym: dostępne są usługi doradców regionalnych i ekspertów z zakresu obsługi sektora publicznego. 

Sesje wychodzące i przychodzące banku DNB Bank Polska S.A. / DNB NORD

Sesje elixir – przelewy przychodzące na koncie użytkowników banku DNB Bank Polska S.A. są księgowane w następujących godzinach:

I sesja: 11:00

II sesja: 15:00

III sesja:17:30 

Przelewy wychodzące – godziny realizacji przelewów zlecanych przez użytkowników:

I sesja: 8:00

II sesja: 12:00

III sesja: 14:30

W przypadku zlecenia sesji po godzinie 14:30, w piątym dniu roboczym tygodnia, przelew zostanie zaksięgowany na koncie odbiorcy, w poniedziałek. 

Sesje elixir (międzybankowe transakcje płatnicze) realizowane są tylko w dni robocze. Natomiast w przypadku potrzeby wykonania przelewu natychmiastowego, bank umożliwia skorzystanie z opcji Express Elixir. Przelewy z użyciem tej opcji, realizowane są również w soboty i niedziele. Ponadto, w weekendy możliwe jest wykonanie przelewów wewnętrznych, w obrębie struktur DNB. Przelewy Elixir, realizować można do określonej kwoty (1 milion PLN). W sytuacji konieczności zlecenia przelewu na wyższą kwotę, należy skorzystać z funkcji SORBNET. Zlecenia przelewu zużyciem tej opcji, należy dokonywać do godziny 15:00 w dni robocze. W takim wypadku, przelew dociera do odbiorcy, w krótkim okresie czasu. 

Oceń naszą wiedzę: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...