Sesje przychodzące BOŚ Bank:

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11:00 I sesja ELIXIR BOŚ Bank
15:00 II sesja ELIXIR BOŚ Bank
17:30 III sesja ELIXIR BOŚ Bank

Sesje wychodzące BOŚ Bank:

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

08:35 I sesja ELIXIR BOŚ Bank
12:35 II sesja ELIXIR BOŚ Bank
15:00 III sesja ELIXIR BOŚ Bank

Źródło – strona BOŚ Bank:

https://www.bosbank.pl/o-banku/godziny-graniczne

Bank Ochrony Środowiska jest uniwersalnym bankiem komercyjnym działającym na rynku od 1991 r., oraz obecnym  na rynku głównym Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych od 1997 r.

BOŚ Bank

Bank Ochrony Środowiska jest na rynku finansowym instytucją nietypową. Wybił się on z panującego trendu, jakim jest kierowanie ofert bankowych z nastawieniem na konkretnego odbiorcę (osoby prywatne, przedsiębiorstwa itp.). Zamiast wyróżniania się poprzez targeting, bank stawia na oferowanie produnków nietypowych – proekologicznych. Bank dysponuje dedykowaną ofertą kredytów na przedsięwzięcia takie jak zakup materiałów ekologicznych, modernizacja pod kątem optymalnego wykorzystania wody, gospodarowania odpadami i wiele wiele innych.

Takie a nie inne podejście BOŚ Banku jest wynikiem jego misji, jaką jest edukacja Polaków w tematach związanych z połączeniem ekologii i finansów. Stąd też wzięła się jego nazwa. 

Oferta

BOŚ Bank oferuję szeroką gamę produktów zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw. Użytkownik podstawowych produktów bankowych, znajdzie tutaj zaspokojenie wszystkich swoich potrzeb.

Swoim klientom, BOŚ Bank oferuje między innymi szeroką ofertę rodzajów kont. Znajdziemy w niej wszystko, od podstawowego rachunku bankowego, przez konta dostosowane do indywidualnych potrzeb, aż po konta dedykowane dla dzieci.

Ponadto, bank posiada też bardzo ciekawą ofertę dla osób chcących pomnażać swoje oszczędności. Jedną z najbardziej interesujących propozycji jest konto oszczędnościowe gwarantujące możliwość swobodnych wpłat i wypłat środków bez ryzyka utraty odsetek.

Przelewy BOŚ Bank i sesje bankowe

Bank Ochrony Środowiska oferuje swoim klientom dwa systemy realizacji przelewów – ELIXIR oraz SORBNET (dedykowany do transakcji wysokokwotowych).

Dla systemu ELIXIR księgowanie odbywa się wedle poniższych sesji:

  1. Sesje przychodzące (sesje ELIXIR, kiedy zaksięgowane zostają przelewy przychodzące na konta klientów BOŚ Banku z kont innych banków) odbywają się w dni powszednie, o godzinie 11:00, 15:00 oraz o 17:30.
  2. Godziny, w których odbywają się sesje wychodzące (sesje, podczas których zaksięgowane zostają przelewy wychodzące) to: 9:30 (dla dyspozycji złożonych do 8:35), 13:30 (dla dyspozycji złożonych do 12:35) oraz 16:00 (dla dyspozycji złożonych do 15:00).

Dom Maklerski BOŚ

W 1995 roku bank poszerzył zakres swych działań zakładając własny dom maklerski (Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska – DM BOŚ). Tenże, od marca 1996 roku stał się uczestnikiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Już od początku działania, dom maklerski sygnowany nazwą BOŚ Banku, dał się poznać jako instytucja nowoczesna, proponująca innowacyjne rozwiązania dla klientów inwestycyjnych. Już w pierwszym roku działania, jako pierwszy dom maklerski w Polsce, wyszedł do swych klientów z możliwością obsługi rachunków oraz składania zleceń przez internet.

Kolejnym kamieniem milowym dla instytucji był przejęcie zorganizowanej części Domu Maklerskiego Elimar SA w 2002 r., i tym samym zwiększenie swojego udziału na rynku kontraktów terminowych.

Swoją pozycję jako przodownika pośród bankowych biur maklerskich, DM BOŚ umocnił raz jeszcze w 2009 roku, uruchamiając platformę „BossaFX”, która dedykowana jest rynkowi Forex.

Działalność DM BOŚ jest powszechnie uznawana i nagradzana. Wśród licznych wyróżnień ma na swoim koncie między innymi pięć nagród prezesa zarządu GPW oraz dwie nagrody Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych i magazynu “Forbes” w kategorii “Najlepsze Biuro Maklerskie”

Spółka Kapitałowa BOŚ Bank

Do spółki kapitałowej BOŚ Capital Grupa Kapitałowa SA., oprócz przytoczonych wyżej banku oraz domu maklerskiego, należą również Fundacja Banku Ochrony Środowiska oraz BOŚ Eko Profit.

Fundacja BOŚ Banku powstała w 2009 roku i z zasady ma wpisywać się w misję organizacji. Działa na rzecz szeroko pojętej ochrony środowiska, promuje ekologię oraz wspiera zrównoważony rozwój. W ramach swojej działalności, fudacja prowadzi liczne akcjeobywatelskie, organizuje konkursy oraz kampanie społeczne.

BOŚ Eko Profit to z kolei spółka inwestycyjna, świadcząca usługi dla przedsiębiorców. Głównym przedmiotem koncentracji są inwestycje w tzw. „czyste” technoogie, takie jak odnawialne źródła energii. Spółka wspomaga przedsiębiorców w obszarach takich jak organizacja finansowania czy też zarządzanie procesem lub doradztwo biznesowe.

Oceń naszą wiedzę: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...