Sesje przychodzące Bank Millenium:

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

12:00 I sesja ELIXIR Millenium
15:30 II sesja ELIXIR Millenium
17:15 III sesja ELIXIR Millenium

Sesje wychodzące Bank Millenium:

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

08:10 I sesja ELIXIR Millenium
12:10 II sesja ELIXIR Millenium
14:30 III sesja ELIXIR Millenium

Źródło – strona Bank Millenium:

https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/wsparcie/bank-na-co-dzien/przelewy

Bank Millennium został założony w roku 1989. Pod marką „Bank Millennium” działa od 2003 roku. Bank ten, był jednym z pierwszych polskich banków komercyjnych. Aktualnie Bank Millennium jest działającą w całej Polsce instytucją finansową, która oferuje swoje szerokie usługi każdemu segmentowi rynku. Oferta banku skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak też do przedsiębiorców, prowadzących małe, średni i duże firmy. Bank posiada mnóstwo oddziałów na terenie kraju, posiada własną sieć indywidualnych doradców, a także oferuje usługi w ramach bankowości elektronicznej i mobilnej.

Ogólna charakterystyka banku

Bank Millennium jest największą spółką w Grupie Banku Millennium. Do grupy tej należą również:

 • Millennium Leasing
 • Millennium Dom Maklerski
 • Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych

Bank Millennium posiada aktywa, których wartość wynosi w okolicach 70 miliardów złotych. Kapitał własny tego banku to około 7 miliardów złotych. Opisywany bank, jest jednym z największych komercyjnych banków, które działają na terenie Polski. Aktualnie bank współpracuje z blisko 2 milionami aktywnych klientów indywidualnych oraz z kilkunastoma tysiącami klientów korporacyjnych. Pracownicy banku to około 6 tysięcy osób. Główna siedziba banku znajduje się w Warszawie, przy ulicy Stanisława Żaryna 2A. Głównym udziałowcem banku jest Banco Comercial Portugues (największy komercyjny bank w Portugalii). Bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Produkty banku

Bank Millenium kieruje swoją ofertę do szerokiej gammy odbiorców. Bank posiada wiele produktów, z których mogą skorzystać klienci indywidualni, czy też przedsiębiorstwa. Oto popularne produkty, które oferuje swoim klientom bank:

 • konto 360° – jest to konto przeznaczone dla każdego. W przypadku osób do 26 roku życia, konto posiada preferencyjne udogodnienia. Możliwe jest posiadanie tego rachunku za darmo, przy spełnieniu odpowiednich wymagań.
 • karty kredytowe – bank oferuje różne karty, z różnymi warunkami korzystania.
 • karty debetowe – karty wydawane do konta bankowego. W ofercie znajdują się karty zarówno rozliczane w euro, jak i w złotówkach.
 • karta przedpłacona – karta, na którą można wielokrotnie wpłacać pieniądze. Może być dobrym rozwiązaniem dla młodej osoby, która skończyła 13 lat. Zamiast dawać dziecku kieszonkowe w postaci gotówki, można wpłacać pieniądze na taką kartę i przy okazji mieć kontrolę nad wydatkami dziecka.
 • płatności zbliżeniowe telefonem – spore udogodnienie dla wielu osób. Możliwość płacenia za zakupy z wykorzystaniem telefonu, który i tak zawsze mamy przy sobie.
 • kredyty oraz pożyczki – bank oferuje pożyczki gotówkowe, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki pod aktywa.
 • kredyty hipoteczne – bank oferuje kredyty na mieszkania dla swoich klientów. Klienci mogą wybrać najbardziej odpowiadające swoim potrzebom warunki kredytu.
 • oszczędności i inwestycje – bank oferuje różne lokaty, które mogą być zakładane na różny okres czasu. Bank Millennium oferuje także konta oszczędnościowe, w tym konto Profit, które jest aktualnie uznawane za jedno z najlepszych na rynku.
 • ubezpieczenia – w ofercie banku znaleźć można między innymi ubezpieczenie OC i AC, ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie „Pakiet Bardzo Pomocny”.

Sesje Bank Millenium – Godziny Księgowania Millenium

Bank Millennium oferuje przelewy krajowe, które wykonywane są przez Krajową Izbę Rozliczeń przy wykorzystaniu systemu ELIXIR. Sesje ELIXIR odbywają się w ściśle określonych godzinach. W banku realizowane są trzy sesje przychodzące oraz trzy sesje wychodzące. Przelewy ELIXIR są darmowe, jednak wykonywane są przez pięć dni w tygodniu. Osoby wysyłające przelewy w czasie weekendu, będą musiały zaczekać na jego realizację, do poniedziałku.

Godziny, w których wysyłane są przelewy wychodzące:

 • 8.10
 • 12.10
 • 14.30

Przelewy przychodzące księgowane są w następujących godzinach:

 • 12.00
 • 15.30
 • 17.15

Bank umożliwia także wykonywanie przelewów natychmiastowych, które dochodzą w pięć minut, jednak za te przelewy trzeba płacić (EXPRES ELIXIR). Ten typ przelewu umożliwia również szybką realizację przelewu podczas weekendu.

Bank Millennium to jeden z większych polskich banków, z którego korzystają miliony klientów. Na pewno jest on wart uwagi, ze względu na swoją bogatą liczbę ofert dla różnych grup ludzi. Bank ten od lat działa na polskim rynku i zbiera całkiem pozytywne opinie. Bank z czasem wprowadza nowe rozwiązania, jest nowoczesny.

Oceń naszą wiedzę: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...