Sesje przychodzące Bank BPS:

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

12:00 I sesja ELIXIR Bank BPS
16:00 II sesja ELIXIR Bank BPS
18:00 III sesja ELIXIR Bank BPS

Sesje wychodzące Bank BPS:

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

15:00 I sesja ELIXIR Bank BPS
15:00 II sesja ELIXIR Bank BPS
15:00 III sesja ELIXIR Bank BPS

Źródło – strona Bank BPS:

https://www.bankbps.pl/godziny-graniczne-realizacji-przelewow

Banki spółdzielcze są dość specyficznymi instytucjami finansowymi. Różnią się one nieco od innych banków. Banki tego typu bardzo często spotykamy w małych miejscowościach, w mniejszych miastach. Są to instytucje, które wspierają kierują swoje usługi do lokalnych społeczności.

Banki spółdzielcze

Banki spółdzielcze są spółdzielniami. Właścicielami tego rodzaju banków są spółdzielnicy. Główną władzą banku spółdzielczego jest walne zgromadzenie, podczas którego każdy udziałowiec może oddać jeden głos. Udziałowcem banku można zostać poprzez wpłacenie odpowiedniej sumy pieniędzy. Spółdzielcy mają prawo do udziałach w zysku, który wypracowuje bank.

Głównym celem działania banków spółdzielczych jest zapewnienie spółdzielcom dostępu do usług bankowych, które będą dość atrakcyjne, na przykład kredyt o niskim oprocentowaniu. Z banków spółdzielczych najczęściej korzystają grupy zawodowe, które mogą mieć kłopot z otrzymaniem kredytu w banku komercyjnym. Do tych grup należą między innymi: rolnicy, rzemieślnicy, nauczyciele. Banki takie najczęściej działają w mniejszych miejscowościach. Bycie członkiem takiego banku jest dla wielu osób szansą na otrzymanie potrzebnego kredytu, a także możliwość korzystania z innych usług bankowych, które są całkiem atrakcyjne.

Wspieranie lokalnych społeczności

Banki spółdzielcze bardzo często odgrywają istotne role w małych społecznościach. Banki tego typu realizują różne przedsięwzięcia społeczne. Banki spółdzielcze włączają się w różne inicjatywy, które są ważne dla lokalnej społeczności. Banki tego typu wspierają lokalny rozwój i społeczeństwo poprzez:

  • niesienie pomocy gminom i powiatom poprzez emisję obligacji komunalnych, dzięki czemu gminy i powiaty mają pieniądze na różne inwestycje,
  • wspieranie inicjatyw związanych z małą przedsiębiorczością, rzemiosłem, wytwórczością,
  • kredytowanie inicjatyw związanych z ekologią i ochronę lokalnego środowiska,
  • finansowanie projektów wspierających rolników, czy też inne grupy zawodowe

Usługi oferowane przez banki spółdzielcze

Banki spółdzielcze kierują swoje oferty do różnych grup ludzi. W bankach takich znaleźć można oferty dla osób fizycznych, dla rolników, jak i dla firm. Bank ten świadczy takie usługi, jak banki komercyjne. W banku spółdzielczym możemy zaciągnąć kredyt, założyć lokatę, czy też założyć rachunek osobisty. Banki wydają również karty kredytowe, czy też karty do rachunków. Bank oferować może również ubezpieczenie. Banki spółdzielcze posiadają dużą sieć bankomatów, których ilość wynosi około 4000.

Banki spółdzielcze są instytucjami, w przypadku których wielu klientów korzysta ze stacjonarnych placówek. Banki komercyjne starają się zmniejszać wydatki na utrzymywanie swoich placówek. W przypadku banków spółdzielczych nie jest to takie łatwe. Wielu klientów banków spółdzielczych w ogóle nie korzysta z bankowości internetowej. Banki spółdzielcze nie mają zazwyczaj zbyt rozbudowanych stron internetowych. Banki te dają oczywiście możliwość korzystania z bankowości internetowej, jednak klienci nie są tak bardzo zainteresowanie bankowością internetową, jak klienci banków komercyjnych.

Sesje Bank BPS – Godziny księgowania Banku BPS

Banki spółdzielcze realizują przelewy przy użyciu systemu rozliczeń Elixir. Dzięki temu systemowi możliwa jest bardzo sprawna realizacja przelewów w złotówkach. Każdego dnia odbywają się trzy sesje przychodzące oraz trzy sesje wychodzące. Sesje Elixir odbywać się mogą w różnych godzinach dla różnych banków. Przelewy Elixir realizowane są 5 dni w tygodniu. Wysyłając pieniądze w piątek wieczorem, należy oczekiwać ich zaksięgowania dopiero w poniedziałek.

przelewy przychodzące najczęściej odbywają się w następujących porach:

  • I sesja około 12.00
  • II sesja około 16.00
  • III sesja około 18.00

Przelewy wychodzące:

  • I sesja do 15.00

W systemie rozliczeń Elixir możliwe są także natychmiastowe przelewy dzięki usłudze Express Elixir. Jednak jest to usługa płatna. W przypadku korzystania z tej usługi przelew jest wykonywany niemal natychmiast. Usługa ta jest dostępna przez 7 dni w tygodniu. Banki spółdzielcze oferują także przelewy własne, przelewy podatkowe, przelewy ZUS, jak i przelewy zagraniczne.

Oceń naszą wiedzę: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...