Sesje przychodzące Alior Bank:

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11:00 I sesja ELIXIR Alior Bank
15:00 II sesja ELIXIR Alior Bank
17:00 III sesja ELIXIR Alior Bank

Sesje wychodzące Alior Bank:

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

08:20 I sesja ELIXIR Alior Bank
12:20 II sesja ELIXIR Alior Bank
15:10 III sesja ELIXIR Alior Bank

Źródło – strona Alior Bank:

https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/pomoc/konta/w-jakich-godzinach-zostanie-zrealizowany-przelew-w-getin-banku,4.html

Alior Bank istnieje w Polsce od 17 listopada 2008 roku, jednak prace projektowe zaczęły się już we wrześniu 2007 roku. 18 kwietnia 2008 roku włoska grupa Carlo Tessara otrzymała zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na utworzenie Alior Banku. Zezwolenie na rozpoczęcie działalności Alior Banku otrzymano 1 września 2008 roku. Działalność operacyjna oficjalnie rozpoczęła się 17 listopada 2008 roku. 14 grudnia 2012 roku Alior Bank zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Przeprowadził tam największą ofertę publiczną prywatnej spółki w historii Giełdy Papierów Wartościowych o niebagatelnej, łącznej wartości 2,1 mld złotych. 21 marca 2014 roku akcje Alior Banku zostały włączone do indeksu WIG20, który skupia dwadzieścia największych i najbardziej płynnych spółek na warszawskim parkiecie. 
4 listopada 2016 roku do Alior Banku włączono część Banku BPH. 

Alior Bank

Według najnowszych danych obecnie z usług banku korzysta już ponad 4 mln klientów, w tym prawie 190 tysięcy klientów biznesowych. Pod koniec 2015 roku Alior Bank dysponował już ponad 850 placówkami. Od tamtego czasu ta liczba wciąż rośnie. Niektóre usługi banku są także realizowane w ramach współpracy z T-Mobile. Od 14 maja 2014 roku bankowość z T-Mobile nazywana jest T-Mobile Usługi Bankowe. Obecnie prezesem banku jest Krzysztof Bachta. Alior Bank był wielokrotnie wyróżniany różnymi nagrodami. W 2009 roku otrzymał nagrodę Forbesa jako “najlepszy bank dla firm”. W 2010 roku został “Przyjaznym Bankiem Newsweeka”. W kolejnych latach Alior Bank również otrzymał sporo wyróżnień. W 2012 roku otrzymał Kryształowe Godło w plebiscycie European Trusted Brands 2012. 2013 rok przyniósł Orła Rzeczpospolitej dla najszybciej rozwijającego się polskiego banku. Również Giełda Papierów Wartościowych nagrodziła bank Nagrodą GPW 2013. Sam bank podkreśla, że łączy zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami, co sprawia, że wciąż nadaje nowy kierunek bankowości w Polsce. Także rozbudowana sieć placówek w wielu polskich miastach jest ogromnym atutem. Sprawia to, że każdy klient może łatwo i szybko załatwić swoją sprawę. Nowoczesna internetowa bankowość także pomaga w nowoczesnym zarządzaniu swoimi finansami. Departamenty Alior Banku zlokalizowane są w kilku polskich miastach, np, w Krakowie, Gdańsku, Warszawie. W ofercie banku znajduje się wiele doskonałych kont osobistych. Dobrym przykładem jest Konto Jakże Osobiste, które zapewnia elastyczność w wyborach, 0 złotych za prowadzenie konta do 26 roku życia lub jeśli co miesiąc na konto będzie wpływać 1500 złotych. Wielkim atutem jest także mobilny dostęp do konta oraz idące za tym korzyści, jak korzystanie z BLIK-a, HCE, Google Play czy Apple Pay. 
Konto Internetowe będzie dobrym pomysłem dla tych, którzy potrzebują wielu ciekawych rozwiązań. Za konto płaci się 0 złotych, karta debetowa to również 0 złotych. Można również robić wypłaty z bankomatów za granicą oraz w polskich Euronetach. Obecnie Alior Bank jest ceniony przez wielu klientów dzięki wielu doskonałym rozwiązaniom oraz pomocnej obsłudze banku. 

Sesje Alior Bank – Godziny Księgowania Alior Bank

Sesje wychodzące w Alior Banku odbywają się w godzinach: 9:30, 13:30, 16:00. Przelewy wychodzące należy zatem zrobić przynajmniej godzinę wcześniej, aby przelew wyszedł do odbiorcy w tych właśnie godzinach. 
Sesje przychodzące są w godzinach: 11-12, 15-15:30, 17-17:30. Przelewy przychodzące powinny się pojawiać na kontach w Alior Banku w tym czasie. 

Sesje Elixir

Od 1994 roku istnieje w Polsce doskonały sposób na szybkie i bezproblemowe przesłanie pieniędzy na czyjeś konto. Jest to właśnie sesja Elixir. Nie trzeba się wówczas trzymać harmonogramu wysyłania przelewów w danym banku, bowiem przelew przychodzi niemal od razu. 
Sesje Elixiru w Alior Banku odbywają się w różnych godzinach. Wychodzące sesje zazwyczaj w godzinach 9:30, 13:30, 16:00. Dyspozycja musi jednak zostać złożona ponad godzinę wcześniej. Sesje przychodzące Elixiru odbywają się w godzinach: 11-12, 15-15.30, 17-17:30. 
Warto pamiętać, że sesje Elixir są dodatkowo płatne.

Alior Bank pozostaje cenionym bankiem na polskim rynku. Wielokrotnie nagradzany, z dobrze rozwiniętą siecią placówek oraz wieloma prostymi i użytecznymi rozwiązaniami, jest często wybierany przez polskiego konsumenta. Wielu klientów Alior Banku chwali ten bank na tle doświadczeń z innymi placówkami. Uważa się, że jest to jeden z najbardziej przyjaznych banków w Polsce. 

Oceń naszą wiedzę: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...